English German Polish Ukrainian
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Aplikacja

aplikacja Aplikacja Elka Taxi to unikalny i wciągający sposób do zamawianie taksówek, którą możesz zapłacić za przjazd.

Dla Ciebie

Zapewniamy najszybszy dojazd po klienta, czas dojazdu na terenie miasta to 5-6 min. Przy kursach za miasto istnieje możliwość negocjacji cen. Naszym atutem jest wysoki poziom usług i profesjonalna obsługa.

Dla firm

firmaDbając o rozwój oferowanych przez nas usług występujemy z ofertą skierowaną do firm. Wystawiamy faktury VAT.

System SMS

System SmsMożesz zamówić taksówkę za pomocą SMS-a. Wyślij wiadomość z dokładnym adresem gdzie ma przyjechać taksówka na numer 605 292 292. Zamawiając taksówkę nie musisz jej wypatrywać, o podjechaniu pod adres powiadomimy Cię SMS-em.

Formy płatności

płatnośćNasz cennik uwzględnia ceny za przejazd na taryfie 1 od 5:00- 23:00 oraz na taryfie 2 od 23:00- 5:00 w niedziele i święta. Usługi świadczymy na najwyższym poziomie .Polecamy płatność kartą oraz aplikacją –  wszystkie taksówki posiadają terminale płatnicze .

Zadowolenie klienta

zadowolenie klientaNajważniejsze dla nas jest zadowolenie klienta . Jako profesjonalna korporacja oferujemy usługi na najwyższym poziome. A nasza wyszkolona kadra dokona wszelkich starań, żeby klient był obsłuzony profesjonalnie.

Porady

Zamawiając taksówkę należy podać dokładny adres, skąd chcemy rozpocząć swoją podróż .W pojeździe zawsze wybieramy tylne siedzenia (wyjątkiem jest sytuacja, gdy ilość osób  wymaga zajęcia przez jednego  z pasażerów- miejsca obok kierowcy).Wsiadając do taksówki należy przywitać się, powtórzyć dokładną lokalizację miejsca, do którego chcemy się udać  Pamiętajmy również, że cena kursu jest uzależniona od taryfy (nocnej, dziennej), ilości przebytych kilometrów, czasu postoju ( nawet w korkach ), a także strefy miejskiej, po której się poruszamy. Jeśli chcemy pojechać konkretną trasą, powiedzmy to taksówkarzowi.

Wcześniejsze dokonanie z kierowcą ustaleń odnośnie trasy oraz ceny, szczególnie poza miasto lepiej ustalić cenę umowną, będzie ona niższa nieraz nawet o połowę od ceny według taksometru - uchroni nas od późniejszych roszczeń finansowych. Zawsze żądaj paragonu za przejazd , to podstawa ewentualnej reklamacji.

Obowiązkiem kierowcy pojazdu jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pasażerom oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Z kolei do obowiązków pasażera należy zapięcie pasów. Podczas jazdy pasażer nie może nakłaniać taksówkarza do przekroczenia prędkości, a także złamania innych zasad kodeksu drogowego. Nie powinien on również zagadywać kierowcy oraz traktować kursu, niczym seansu terapeutycznego. Jednakże wymiana kilku słów oraz paru zwrotów grzecznościowych jest w każdej sytuacji mile widziana.

Podczas jazdy taksówką nie należy palić papierosów i śmiecić .

Taksometr w taksówce  

Co oblicza taksometr?

Taksometr sumuje:

opłatę początkową tzw. Start

postój taksówki tj. każdorazowe zatrzymanie taksówki i jej postój

Kiedy stosuje się poszczególne taryfy?

Nie jest to określone, lecz my stosujemy 1 taryfę od godz. 5:00 – 23:00 , taryfę 2 od 23:00-5:00 w niedzielę i święta np. :

Taryfę 1 włącza się w dni powszednie w godzinach 5:00 do 23:00.

Taryfę 3 włącza się w dni powszednie od 5:00 do 23:00 przy kursach poza granice administracyjne Leszna, przełączenie z taryfy 1 na taryfę 3 następuje przy tablicy z oznaczeniem miasta Leszno lub przy kursach z poza miasta do Leszna, przełączenie z taryfy 3 na taryfę 1 następuje również przy tablicy z oznaczeniem miasta.

Taryfę 4 włącza się w nocy w godzinach od 23:00 do 5:00 oraz w niedzielę i święta poza granicami miasta Leszna, przełączenie taryfy z 4 na 2 lub z 2 na 4 następuje analogicznie jak podczas kursów poza granicami miasta na taryfie 3.

Czy podczas pokonywania trasy przejazdu z pkt. A znajdującego się w obrębie miasta do pkt. B również znajdującego się w obrębie miasta w dzień powszedni na 1 taryfie, przekraczając granice administracyjne miasta kierowca powinien włączyć 3 taryfę ?

Oczywiście, że nie. Kierowca powinien zacząć kurs i skończyć na 1 taryfie pomimo wyjechania podczas kursu poza granice administracyjne miasta.

Kiedy włącza się opłatę za postój ?

Opłata za postój włącza się automatycznie przy każdym zatrzymaniu taksówki np. przy sklepie, na światłach, przed przejściem dla pieszych itp. Opłata ta ustawiona jest w wysokości 60,00 zł za godzinę postoju, czyli 1 minuta postoju, zatrzymania to 1,00 złoty.

Czy warto żądać paragonu za wykonany kurs?

Oczywiście że tak! Na paragonie jest wiele przydatnych informacji. Na przykład w odzyskaniu pozostawionego przedmiotu w taksówce, ustaleniu taryfy na jakiej jechaliśmy, czy kierowca faktycznie jechał najkrótszą trasą lub w jakiej wysokości otrzymaliśmy rabat itp. Bez paragonu nie możesz złożyć reklamacji.

Czy to prawda, że istnieją taksówki które upodabniają się do taksówek korporacyjnych a takimi nie są ?

To smutne ale to prawda. Są taksówkarze którzy upodabniają się do taksówek korporacyjnych, przyklejają fałszywą nazwę nieistniejącej korporacji i fałszywy nr telefonu który nie istnieje. Zależy im żeby klient myślał, że należą do jakiejś korporacji. Klient wsiadając do takiej taksówki myśli,

że jedzie taksówką korporacyjną, że tu są jakieś zasady, rabaty w razie jakiegoś problemu można złożyć reklamację i w końcu zadzwonić do dyspozytora. A okazuje się, że to oszust. Jak już odjedzie to możemy zapomnieć, że go znajdziemy. Radzimy omijać takich taksówkarzy.

Czy taksówkarz ma obowiązek wystawić rachunek za wykonany kurs ?

Taksówkarz ma obowiązek na żądanie klienta wystawić rachunek ( f-rę VAT jeśli jest płatnikiem podatku VAT) za wykonany kurs wraz z dopłatami jeżeli takie wystąpiły.

Pasażer może otrzymać albo paragon z kasy fiskalnej lub rachunek ( faktura VAT), nigdy obydwu dokumentów razem. Pasażer może odmówić zapłaty za kurs jeżeli kierowca nie wydał na żądanie paragonu lub rachunku.

Czy taksówkarz ma prawo żądać zapłaty za nieukończony kurs z jego winy np. awaria, brak paliwa, wypadek itp.

Oczywiście, że nie. Taksówkarz ma obowiązek wezwać drugą taksówkę dla klienta, to proste usługa nie wykonana nie może być zapłacona.

Czy Taksówkarz może żądać zadośćuczynienia finansowego za szkody wyrządzone w taksówce przez pasażera?

Tak, ma prawo żądać pokrycia kosztów naprawy uszkodzenia lub prania tapicerki itp.

Czy taksówkarz ma prawo odmówić zabrania pasażera?

Tak, ma prawo. Jeżeli Taksówkarz uzna, że Pasażer jest w stanie nietrzeźwym i może to stanowić zagrożenie dla niego podczas przejazdu, jeżeli Pasażer jest agresywny, brudny itp.

Nie, nie wolno mu przyjmować w zastaw żadnych dokumentów , w polskim prawie jest to karane.

Dlaczego kurs nierówny kursowi ? Jednego dnia zapłaciłam 12,00 zł a drugiego dnia na tej samej trasie zapłaciłam 14,00 zł?

Przyczyny mogą być dwie. Możliwe jest, że kierowca kilka razy więcej niż zwykle zatrzymał się np. na światłach i włączył się licznik czasowy lub taksometr działa nieprawidłowo i takie zdarzenie należy niezwłocznie zgłosić do firmy.

Czy taksówka musi być wyposażona w foteliki dla dzieci?

Nie musi .Przepisy Kodeksu Ruchu Drogowego mówią, że taksówka nie musi mieć fotelika do przewożenia dziecka.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości prosimy o kierowanie ich na adres elka@leszno-taxi.pl, będziemy wdzięczni .

  Savoir-vivre: zamawianie taksówki  

Taksówka jest najczęściej wybieranym środkiem transportu w godzinach nocnych. Wybieramy ten rodzaj transportu zwłaszcza, gdy wracamy z przyjęcia albo spotkania. Będąc w towarzystwie często pojawia się pytanie - kto powinien zamówić taksówkę? Po randce mężczyzna powinien zapewnić swojej towarzyszce bezpieczny transport do domu. Zatem to on jest odpowiedzialny za zamówienie transportu. Zasady etykiety mówią, że nawet jeśli para nie będzie podróżowała razem - mężczyzna powinien poczekać z kobietą na przyjazd taksówki. Jeśli wracają oni tym samym pojazdem to kosztami dzielą się po połowie (w zależności od łączących ich relacji) lub za kurs płaci pan. Jeśli mężczyzna chce być szarmancki wobec swojej towarzyszki może uiścić rachunek za przejazd z góry.

Jeśli para podróżuje razem - taksówka powinna najpierw odwieźć kobietę. W tej sytuacji mężczyzna prosi kierowcę by na niego zaczekał, a sam odprowadza towarzyszkę pod drzwi.

Po przyjęciu gospodarz może zaproponować swoim gościom zamówienie taksówki. Nie musi jednak ponosić jej kosztów. Jednakże w dobie telefonów komórkowych nie należy to do jego obowiązków.

Czekając na taksówkę na postoju należy przestrzegać kolejki. Jeżeli jesteśmy pierwszymi w kolejce do naszej dyspozycji należy pojazd, który niebawem nadjedzie.

Kontakt

tel. 605292292

Sposób płatności

Przyjmujemy
platności w gotówce
oraz kartą

Facebook

Facebook